Різне про індиків » Профессиональная социальная сеть Аграрий 
Фермер Плюс
Вы здесь: » Аграрий » Публикации » Животноводство » Різне про індиків

Різне про індиків

Різне про індиків
Корали. Перше, що впадає в око, коли дивишся на індика — це незвичайні шкіряні утворення — "корали" на шиї і голові. Вони вкриті розвинутою сіткою кровоносних капілярів, тому такі червоні.

Для чого такі прикраси індику? Достеменно не відомо, але вчені вважають їх вловлювачами ульртрафіолетових променів. Через "корали" промені потрапляють до організму птиці. Тому індик і "загорає" на свій лад.

 

Індик — натура запальна. Незважаючи на свою статечність та поважність, індик — натура запальна. Не буває випадків, щоб індика приваб­лювала тільки одна індичка. Перед паруванням і залицянням до самки індик настовбурчує пір'я, розгортає хвіст, розпускає крила, шкрябає ними землю, поважно ходить навколо самки, яка присіла на землю, сідає на її спину і довго вмощується. За природного парування розраховують на співвідношення самців і самок 1:10—1:15. Сперматозоїди індика мають високу життєздатність і зберігаються у яйцепроводі 2—3 тижні (інколи до 60 днів).

 

Лежачого все ж таки б'ють. Зауважено, що колір оперення індика не тільки відіграє роль весільного вбрання, але й слугує залякувальним елементом для супротивника. Чим яскравіше забарвлений самець, тим він агресивніший. Поміж індиків існує золоте правило — лежачого не б'ють. Тому під час бійки той, що ліг на землю, витягнувши шию, вважає себе врятованим від подальшої розправи. Голосно шиплячи, супротивник ходить навколо лежачого, але знову напасти на нього не наважується. У бійці з павичем це правило підводить індика. Павич, нічого не знаючи про цей сигнал, може забити свого лежачого супро­тивника до смерті. Тому тримати разом цих птахів на подвір'ї не варто.

 

Сила м'язового шлунка. В індиків дзьоб короткий і твердий, що допомагає їм легко дзьобати зерно. За хвилину птиця робить 60 дзьобальних рухів, з'їдаючи за цей час 81 г зерна або 25 г мішанки. Силу м'язового шлунка індиків дослідив у XVII віці вчений Реомюр. Він примусив індика проковтнути металеву трубку, яка витримувала тиск 500 кг. не сплющувалася. Через добу, після розтину птиці, виявилося, що трубка перетворилася на пластину.

Іншим індикам згодовували скляні кульки, а через деякий час в їхніх шлунках вони перетворилися у пісок, що виявили після розтину птиці.

 

Засіб від безсоння. В американських газетах з'явилося повідомлення, що м'ясо індиків та їхні яйця — вельми діючий засіб від безсоння. У зв'язку з цим реко­мендують їсти ці продукти на вечерю. Більше того, печінка птиці, приготовлена на вечерю, допомагає запам'ятати сни. Це пояснюється впливом особливих аміно­кислот, яких багато у яйцях і м'ясі, а також вітаміну В6 (на який багата печінка).

 

Барометр. Спостерігаючи за поведінкою індиків, легко помітити, що вони відчувають зміну погоди. Так, перед дощем вони общипують і оправляють на собі пір'я.

 

Живий інкубатор. В індичок виняткова спроможність до насиджування, їх легко можна примусити сісти на гніздо з яйцями. Старша птиця насиджує краще, ніж молода, Тому, якщо в стаді є добра квочка, старайтеся її залишити на декілька років. Індичка любить, щоб гніздо було розташоване в темному кінці пташника. Краще залишити квочку-індичку у старому гнізді, там, де вона неслася, оскільки вона звикла до нього.

 

Проте індичка сидить там, де її посадили висиджувати яйця.

Деякі господарі використовують для насиджування яєць самця. Цього робити не слід, тому що температура тіла у самця нижча, ніж в індички, а відтак і вивід може бути поганий.

 

О.І. Лашко

«Пташиний двір. Індики» 

Просмотров: 1897 | Комментариев: 0

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Авторизация на сайте


Забыли пароль?
Войти Регистрация
Или Вы можете войти через:
Вконтакте Mail.ru Yandex FaceBook Google Twitter MyOpenID OpenID WebMoney Loginza

Попупулярные предприятия

ДП «Спільна мета»
Укроргстанкинпром
ООО Тимирязевское
Кобзаренка завод


Популярные публикации

Как кормить свиней, чтобы получать выгоду?
Свиньи едят много, но не потому, что прожорливы, а потому, что у них все процессы ускорены. Свинья ест, чтобы быстро-быстро расти и приносить пользу х...

Посевная конопля и ее ненаркотические сорта
Ориентация на экологически чистые продукты питания, вещи, дома, мебель, словом, все, что окружает человека, – основная тенденция зарубежного мир...

Болезни свиней
Самое распространенное, что может случиться с вашим не только молодняком, но и взрослым поголовьем свиней – это отравление некачественными корма...

Архив рассылок

Новые объявления

Популярные темы на форуме

smotrety filmPlennica 2013 online.